.

Wyszukiwanie

Translator

Co sprawdzić w samochodzie przed urlopem?

 Nareszcie urlop! Zanim jednak dotrzesz swoim autem na miejsce, możesz zestresować się podczas przygotowywania samochodu do wyjazdu. Hamulce w samochodzie będą poddane szczególnemu obciążeniu ze względu na większą masę pojazdu, dużą prędkość jazdy, upał lub długotrwałą jazdę w górach. Aby Twoje auto bezpiecznie dowiozło Ciebie do celu i nie uległo awarii po drodze, warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

  • Dopasuj ciśnienie w oponach do zwiększonej masy załadowanego samochodu. Zwiększy to bezpieczeństwo jazdy, obniży zużycie paliwa i zmniejszy zużycie opon. Zalecane wartości ciśnienia znajdują się w instrukcji obsługi samochodu, po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa lub na wnęce drzwiowej.
  • Nie przekraczaj dopuszczalnej masy całkowitej podanej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.
  • Sprawdź stan podnośnika, podstawowych podręcznych narzędzi, trójkąta ostrzegawczego, apteczki i gaśnicy. Uzupełnij braki w razie potrzeb.
  • Uzupełnij zbiornik płynu do spryskiwaczy.
  • Sprawdź poziom oleju w silniku i uzupełnij w razie potrzeby.

 

Czytaj więcej...

usluga_klimaUżytkownicy samochodów wyposażonych w układ klimatyzacji często zapominają o konserwacji i odgrzybieniu układu, który powinno wykonać się nie rzadziej, niż co 2 lata. Najczęściej przypominamy sobie o serwisie klimatyzacji, gdy z nawiewów zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach.

Klimatyzacja samochodowa jest układem wysokociśnieniowym sterowanym systemem elektronicznym.

W układzie klimatyzacji rolę nośnika pełni czynnik chłodniczy, który zabiera ciepło z parownika (wnętrze samochodu) i transportuje je do skraplacza gdzie jest odbierane przez powietrze zewnętrzne. Dawno temu stosowany był czynnik chłodniczy o oznaczeniu R12, został on wycofany z użycia z powodów dużego zanieczyszczenia ozonu.

Czytaj więcej...

KiniaJuż po raz trzeci odbyło się spotkanie w ramach cyklu szkoleń skierowanych do przedstawicieli branży warsztatowej. W ramach całodniowego programu uczestnicy skorzystali ze szkoleń oraz instruktaży dotyczących jazd wyścigowych. W tym roku reprezentowali naszą firmę Kinga i Tomasz. Zapraszamy do zapoznania się krótkim opisem poszczególnych spotkań oraz do galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Klimatyzacja przydaje się nie tylko w gorące dni. Warto włączać ją również w zimie, czy na wiosnę, a przemawiają za tym dwa argumenty:

Po pierwsze bezpieczeństwo – w chłodne dni powietrze zawiera dużo wilgoci, a dodatkowo wraz z nami do samochodu na butach czy odzieży zewnętrznej dostaje się dużo wody w postaci śniegu czy deszczu. Powoduje to osadzanie się pary wodnej w zamknię- tym samochodzie. Obecność pary wodnej na szybie w znaczny sposób ogranicza naszą widoczność. Możemy sobie poradzić z tym efektem przecierając szybę ściereczką lub podgrzewając szybę strumieniem powietrza, ale istnieje lepszy sposób. Jeśli włączymy klimatyzację, nie tylko pozbędziemy się pary wodnej z szyb, ale osuszy ona również powietrze w samochodzie. Jak to zrobić? Należy skierować strumień powietrza z nawiewów na szyby. Efekt osiągniemy szybciej, jeśli na chwilę ograniczymy dopływ powietrza z zewnątrz, wybierając tryb zamkniętego obiegu powietrza.

Czytaj więcej...

MIREX - SZANDECKI I MARCZUK SPÓŁKA JAWNA
Brzeska 111
21 - 500 Biała Podlaska
NIP: 537-19-18-189
REGON: 03020890600000
KRS: 0000085087


 

lawp_logo