.

Wyszukiwanie

Translator

 uwaga  

Uprzejmie informujemy o nowych godzinach otwarcia serwisu i myjni przy ulicy Brzeskiej 111

 

Pon-Pt 8:00 -17:00

Sobota 8:00 -16:00

 

Sklep motoryzacyjny oraz stacja kontroli pojazdów

przy ulicy Brzeskiej 111 otwarta jest bez zmian

 

 

Pon-Pt 7:00 -21:00
Sobota 7:00 -16:00

bosch01

 

Bez niego silnik spalinowy nie ma szans na to, aby ruszyć – mowa oczywiście o akumulatorze. Jest niezbędnym elementem w większości samochodów osobowych, aut dostawczych, a także motocykli, skuterów i quadów. Od jego sprawności zależeć będzie to, czy wyruszymy do pracy, na zakupy lub na urlop. Dlatego warto zadbać o to, aby był to sprzęt pozyskany ze sprawdzonego źródła, takiego, jak Mirex.

W naszym asortymencie czekają akumulatory BOSCH, LOXA oraz TOPLA - marek znanych ze znakomitych rozwiązań rozruchowych. Producenci wykorzystują nowoczesne technologie sprzyjające nie tylko bezpiecznemu prowadzeniu auta, ale także wygodnej eksploatacji.

Jeśli cenisz niezawodność, szukasz produktu dobrej jakości, ale w korzystnej cenie, a do tego chcesz mieć pewność, że silnik spalinowy ruszy o każdej porze roku, sięgnij po jedno z proponowanych przez nas rozwiązań. Akumulatory dostępne w naszym asortymencie należą do łatwych w stosowaniu i codziennym użytkowaniu. Zapewnią moc rozruchową, jakiej potrzebuje Twój samochód.

 

Optymalna moc rozruchowa.

 

Odpowiedni akumulator Bosch dla każdego pojazdu.

Przejrzysty, prosty i łatwy w stosowaniu. Nowy program akumulatorów Bosch daje pewność zastosowania akumulatora najlepiej dopasowanego do indywidualnych wymagań pojazdu. Akumulatory Bosch spełniają i przewyższają wyśrubowane wymagania pierwszego wyposażenia w zakresie technologii, mocy rozruchowej i pojemności.

loxa

Dzięki połączeniu doświadczenia w produkcji akumulatorów i zaawansowanej technologii, możemy zaoferować bogatą gamę akumulatorów rozruchowych przeznaczonych zarówno do użytku w prywatnych jak i firmowych samochodach osobowych jak i również do motocykli.

Akumulatory Topla słoweńskiego producenta TAB z powodzeniem rywalizują na rynku polskim z najbardziej znanymi markami. Topla zwyciężają w testach eksploatacyjnych i laboratoryjnych.

koszOchrona środowiska.

Jedną z naczelnych zasad, którymi firma Bosch kieruje się w swojej działalności jest dbałość o środowisko. Staramy się, aby nasze fabryki dysponowały technologiami, które stanowią jak najmniejsze obciążenie dla natury. Dbamy również o to, aby odpady powstałe po użytkowaniu naszych produktów były zbierane i w tak wysokim stopniu jak to tylko możliwe poddawane procesowi recyklingu.

Zużyte akumulatory kwasowe jako odpad niebezpieczny.

W ciągu roku na świecie jest produkowanych ok. 360 mln szt. akumulatorów kwasowych. Stanowi to masę około 6 840 mln ton. Podobna ilość akumulatorów rokrocznie jest z samochodów usuwana i staje się odpadami poużytkowymi. Do ich wytworzenia producenci akumulatorów zużywają rokrocznie około 70% światowej produkcji ołowiu.

Zużyte akumulatory są zaliczane do odpadów szczególnie szkodliwych dla środowiska.

Substancjami szkodliwymi dla środowiska, pochodzącymi ze zużytych akumulatorów, są:

 • ołów i jego związki
 • kwas siarkowy
 • uszczelniające pasty
 • zawierające m.in. związki metali ciężkich
 • tworzywa sztuczne
 • przede wszystkim polipropylen i ebonit

W związku z tak znacznym nagromadzeniem w zużytych akumulatorach substancji szkodliwych dla środowiska, konieczne jest tworzenie systemów zbiórki i recyklingu akumulatorów. Tak, aby podczas produkcji nowych urządzeń w możliwie wysokim stopniu wykorzystywać surowce pochodzące z recyklingu.

Zbiórka zużytych akumulatorów.

Zgodnie z Art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami, punkty sprzedaży detalicznej przy sprzedaży nowego akumulatora są zobowiązane do odbioru od kupującego zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego). Dodatkowo podmioty wprowadzające akumulatory na rynek są obowiązane stworzyć taki system zbiórki zużytych akumulatorów, aby każdy konsument niezależnie od swojej lokalizacji mógł w łatwy sposób oddać swój zużyty akumulator celem recyklingu.

Realizując zalecenia ustawy każdy sprzedawca akumulatorów należący do sieci dystrybucyjnej firmy Bosch jest zobowiązany do odbioru zużytego akumulatora nie tylko w przypadku sprzedaży nowego urządzenia, ale również w przypadku, kiedy konsument dostarczy do jego placówki zużyty produkt z chęcią przekazania go do recyklingu.

Pod linkiem „Tu możesz kupić akumulatory Bosch” znajduje się lista punktów dystrybucyjnych Bosch, w których możesz pozostawić swój zużyty akumulator.

Każdy sprzedawca akumulatorów należący do sieci dystrybucyjnej firmy Bosch jest zobowiązany do odbioru zużytego akumulatora nie tylko w przypadku sprzedaży nowego urządzenia, ale również w przypadku, kiedy konsument dostarczy do jego placówki zużyty produkt z chęcią przekazania go do recyklingu.

Wszystkie zużyte akumulatory zebrane w ramach sieci zbiórki firmy Bosch są gromadzone i przekazywane do zakładów recyklingu. Tam rozkładane są na elementy składowe rozdrabniane i poddawane procesom mechanicznym i chemicznym, których zadaniem jest przekształcenie zużytego produktu w surowce przeznaczone do dalszego wykorzystania.

Podstawowymi produktami uzyskanymi w takim procesie recyklingu są:

 • ołów rafinowany i stopy ołowiu odbierane głównie przez producentów akumulatorów ołowiowych
 • wyroby walcowane i wyciskane z ołowiu i stopów ołowiu
 • krystaliczny siarczan sodu
 • stosowany w przemyśle chemicznym
 • głównie do wytwarzania detergentów, granulat polipropylenu - wykorzystywany w produkcji tworzyw sztucznych

MIREX - SZANDECKI I MARCZUK SPÓŁKA JAWNA
Brzeska 111
21 - 500 Biała Podlaska
NIP: 537-19-18-189
REGON: 03020890600000
KRS: 0000085087


 

lawp_logo