.

Wyszukiwanie

Translator

 uwaga  

Uprzejmie informujemy o nowych godzinach otwarcia serwisu i myjni przy ulicy Brzeskiej 111

 

Pon-Pt 8:00 -17:00

Sobota 8:00 -16:00

 

Sklep motoryzacyjny oraz stacja kontroli pojazdów

przy ulicy Brzeskiej 111 otwarta jest bez zmian

 

 

Pon-Pt 7:00 -21:00
Sobota 7:00 -16:00

Niegdyś paski rozrządu produkowane były z polichloroprenu, który okazał się materiałem nieefektywnym w prawidłowej pracy całego układu. Największą wadą okazała się ich niska wytrzymałość na działanie skrajnie niskich i wysokich temperatur. Z czasem zaczęto dodawać do tworzywa włókno szklane, które miało dodatkowo wzmocnić element i nadać mu większą odporność na uszkodzenia.

Obecnie do produkcji pasków stosuje się gumę o specjalnych parametrach: to kauczuk nitrylowy z dodatkiem włókna szklanego, które jak już wiemy, nadaje tworzywu lepszą wytrzymałość. Zapobiega to powstawaniu zniekształceń nie tylko wynikających z działania zróżnicowanych temperatur, ale także nadmiernej eksploatacji doprowadzającej do rozciągnięcia elementu.

W naszym sklepie z częściami samochodowymi znajdziesz paski do rozrządu w rozsądnych cenach takich producentów jak m.in. Bosch, Gates, Dayco, Continental, Contitech. Wykonane z solidnego kawałka gumy zapewnią pewne działanie układu napędowego. Zastosowanie dobrej jakości elementu zapobiegnie drogim naprawom, jakie wynikają z zerwania gumy.

paski_rozrzaduPasek rozrządu - ważny kawałek gumy

Pasek zębaty rozrządu odpowiedzialny jest za przekazywanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory. Niestety, w większości współczesnych silników praca zaworów i tłoków w warunkach braku synchronizacji wynikających z zerwania paska rozrządu prowadzi do ich zderzenia. Zazwyczaj kończy się to bardzo drogim remontem.

MIREX - SZANDECKI I MARCZUK SPÓŁKA JAWNA
Brzeska 111
21 - 500 Biała Podlaska
NIP: 537-19-18-189
REGON: 03020890600000
KRS: 0000085087


 

lawp_logo