|
Uprzejmie informujemy o nowych godzinach otwarcia serwisu i myjni przy ulicy Brzeskiej 111
Pon-Pt 8:00 -17:00Sobota 8:00 -16:00
Sklep motoryzacyjny oraz stacja kontroli pojazdówprzy ulicy Brzeskiej 111 otwarta jest bez zmianPon-Pt 7:00 -21:00
|
W sezonie jesiennym trzeba pamiętać o bezpieczeństwie na drodze. Pogoda będzie miała dla nas wiele niespodzianek. Dlatego zapraszamy do Bosch Car Service MIREX na akcję #PrzeglądJesienny.
Wykorzystując sprzęt diagnostyczny marki Bosch, nasi specjaliści sprawdzą w Waszym samochodzie wszystkie elementy, które związane są z bezpieczeństwem jazdy. Bez względu na to, co przyniesie jesień, będziecie mieć pełną ochronę na drodze.
· Przy niekorzystnej pogodzie niemal zawsze wydłuża się czas reakcji kierowcy na niespodziewane zdarzenia
· Mokra lub oblodzona nawierzchnia może wydłużyć drogę hamowania od 30 do 100%
· Aby odpowiednio zadziałał w samochodzie system ABS, niezbędne są wysokiej jakości i oczywiście w pełni sprawne klocki i tarcze hamulcowe. Bez nich systemy wspomagania kierowcy mogą zadziałać niewystarczająco.
· System ESP, do właściwej pracy, również wymaga wysokiej jakości elementów hamujących.
· Pełna diagnoza sprawności układu hamowania oraz systemów wspomagania kierowcy wymagają odpowiedniego sprzętu, najlepiej od ich producenta.
Jeśli nie możesz skorzystać z naszej akcji promocyjnej #PrzeglądJesienny, to we własnym zakresie, jeszcze przed sezonem jesiennym sprawdź co najmniej:
Jednak pamiętaj, iż całościowy system bezpieczeństwa jazdy we współczesnym samochodzie to znacznie więcej komplementarnych elementów i podzespołów, które należy sprawdzać w profesjonalnym warsztacie samochodowym.
Na urlopie szkoda czasu na problemy z autem
W czasie wakacji masz znacznie ważniejsze sprawy niż zajmowanie się samochodem. Wasze ulubione auto powinno was bezpiecznie i bezawaryjnie zawieźć i przywieźć z urlopu oraz zapewnić pełną wygodę w wakacyjnym przemieszczaniu się. Dlatego warto przed wyjazdem sprawdzić samochód w Bosch Car Service.
Zapraszamy do Bosch Car Service na akcję #PrzeglądPrzedurlopowy. Sprawdzimy elementy związane z bezpieczeństwem jazdy i przygotujemy wasz samochód do wspaniałej wakacyjnej podróży!
Zadzwoń i umów się już dziś
Brzeska 111 +48 602 138 619 / +48 83 342 41 21 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |
Północna 16 +48 790 660 766 / +48 83 411 55 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |
![]() |
Odwiedź Bosch Car Service i skorzystaj z bezpłatnej kontroli stanu akumulatora i układu ładowania. Jeśli akumulator nie będzie spełniał parametrów niezbędnych dla samochodu – zalecamy wymianę na odpowiednio dobrany Bosch z PowerFrame. Z nowym akumulatorem Bosch unikniesz wielu stresów, a często dodatkowych kosztów. O szczegóły wymiany zapytaj w wybranym Bosch Car Service. |
Co sprawdzić w samochodzie przed urlopem?
Nareszcie urlop! Zanim jednak dotrzesz swoim autem na miejsce, możesz zestresować się podczas przygotowywania samochodu do wyjazdu. Hamulce w samochodzie będą poddane szczególnemu obciążeniu ze względu na większą masę pojazdu, dużą prędkość jazdy, upał lub długotrwałą jazdę w górach. Aby Twoje auto bezpiecznie dowiozło Ciebie do celu i nie uległo awarii po drodze, warto zwrócić uwagę na kilka spraw.
Jak zapakować bagaże?
Czy wiesz, że przy gwałtownym hamowaniu lub zderzeniu podczas wypadku powstają ogromne siły? Są one często przyczyną ciężkich urazów, gdyż nieprzymocowane przedmioty w wyniku bezwładności uderzają z ogromną siłą w pasażerów. Aby tego nie doszło, należy skorzystać z kilku prostych porad.
Nasza rada: co robić w razie zgubienia ładunku
Jeśli zgubisz ładunek podczas jazdy, zatrzymaj się na utwardzonym poboczu tak szybko, jak to możliwe i włącz światła awaryjne. Jeśli to niezbędne, ostrzeż kierowców z przeciwka przed przeszkodą. Na autostradzie dla własnego bezpieczeństwa pozostań za barierą ochronną. Jeśli samochód przed tobą zgubi ładunek, to należy zareagować płynnie, ale nie gwałtownie. Uruchom światła awaryjne, zmniejsz prędkość i zmień pas, aby mieć możliwość obserwacji sytuacji drogowej. Poinformuj policję, jeśli jest konieczne wstrzymanie ruchu.
Na co zwrócić uwagę przy holowaniu przyczepy kempingowej?
Gdy bierzesz ze sobą przyczepę kempingową, możesz być niezależny i rozbić obóz tam, gdzie tylko zechcesz. Dodatkowo nie tylko skorzystasz z komfortowych udogodnień, ale i będziesz miał miejsce na dodatkowy bagaż. Aby mieć pewność, że bezpiecznie dotrzesz do celu, przestrzegaj poniższych wskazówek:
W miarę możliwości przypnij bagaże pasami lub użyj mat antypoślizgowych.
Kiedy najlepiej wyruszyć w drogę?
Nie wystarczy uwzględnić sytuacji na drogach. Istotna jest też krzywa wydajności, reprezentująca poziom koncentracji i zmęczenia kierowcy.
Czy wiesz że większość ludzi ma najlepszy poziom koncentracji z rana, pomiędzy godziną 8 a południem, oraz późnym popołudniem, od 16 do 19? Koncentracja spada wczesnym popołudniem pomiędzy 14 a 16 oraz po północy. Dlatego zalecamy wyruszanie w daleką drogę tak wcześnie jak to możliwe i zaplanowanie długiej przerwy około godziny 14. Nie zawsze warto zaczynać podróż popołudniu, ponieważ koncentracja i widoczność jest wtedy gorsza.
Co należy sprawdzić przed wyruszeniem w drogę?
Podczas planowania podróży łatwo zapomnieć o istotnych szczegółach. Dlatego przed wyruszeniem w drogę zalecamy sprawdzić kilka rzeczy:
Jak często należy robić przerwy?
To, jak długo możesz siedzieć za kierownicą, zależy przede wszystkim od częstotliwości przerw i sposobu ich odbywania. Im dłużej jedziesz bez przerwy, tym wolniejsze są twoje reakcje i większe ryzyko wypadku. Nasza rada: zrób sobie pierwszą przerwę po 3-4 godzinach i odetchnij wtedy świeżym powietrzem. Zatrzymuj się częściej, jeśli podróżujesz z dziećmi. Twoja koncentracja odnotowuje wyraźny spadek pomiędzy godziną 14 a 16. Dlatego zaplanuj co najmniej 30-minutową przerwę w tym okresie. Unikaj ciężkiego jedzenia. Spożywanie mniejszych, a częstszych posiłków w ciągu dnia zapobiega zmęczeniu.
Uważaj na oznaki zmęczenia: podkrążone oczy, ciągłe ziewanie, spowolnienie reakcji są oznaką bardzo niebezpiecznego przysypiania.
Wskazówki, jak podtrzymać nastrój dzieci: