.

Wyszukiwanie

 uwaga  

Uprzejmie informujemy o nowych godzinach otwarcia serwisu i myjni przy ulicy Brzeskiej 111

 

Pon-Pt 8:00 -17:00

Sobota 8:00 -16:00

 

Sklep motoryzacyjny oraz stacja kontroli pojazdów

przy ulicy Brzeskiej 111 otwarta jest bez zmian

 

 

Pon-Pt 7:00 -21:00
Sobota 7:00 -16:00

Przeprowadzenie serwisu układu klimatyzacji jest bardzo ważne dla zachowania komfortu jazdy oraz zdrowia. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, że klimatyzacja pracuje prawidłowo, a wydobywające się z niej powietrze nie tylko zapewnia komfort termiczny wewnątrz auta, ale pozbawione jest wszelkiego typu zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się w niewielkich zakamarkach układu. Z tego względu taki przegląd należy przeprowadzać okresowo.

Nasz warsztat samochodowy w Białej Podlaskiej prowadzi profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, zapewniając dokładne oględziny poszczególnych elementów wchodzących w skład układu klimatyzacji. Dokonujemy nie tylko naprawy, ale także wymiany wadliwych części. Skupiamy się na tym, aby w ramach serwisu przyjrzeć się każdemu, najmniejszemu elementowi, który może mieć wpływ na wadliwe funkcjonowanie układu. Sprawdzamy również elektronikę pokładową, aby przekonać się, czy działa prawidłowo i gdzie tkwi problem.

Podstawy na fachowy serwis klimatyzacji

Przegląd serwisowy obejmuje między innymi:

  • sprawdzenie elektroniki pokładowej,
  • wymianę czynnika roboczego,
  • sprawdzenie ciśnienia w układzie,
  • wymianę oleju do smarowania sprężarki,
  • odgrzybianie (czyszczenie wnętrza układu),
  • wymianę filtra kabinowego,
  • wymianę parownika, osuszacza i skraplacza.

Jeśli sam układ jest sprawny, ale nie wydobywa się z niego powietrze o odpowiedniej temperaturze czy jakości, wystarczy wymiana samego filtra lub dopełnienie odpowiedniego dla danego układu czynnika klimatyzacji R134A lub R1234YF. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczne może okazać się przeprowadzenie dodatkowych czynności, aby klimatyzacja samochodowa działała poprawnie. Dokonujemy wówczas usunięcia zabrudzeń z elementów systemu, a całą naprawę przeprowadzamy w sposób kompleksowy i dokładny.

Zachęcamy do dokonywania okresowych przeglądów w naszym warsztacie. Ze wsparcia fachowców mogą liczyć zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak aut dostawczych, ciężarówek czy autobusów.

Serwis klimatyzacji – czy to konieczne?

Wielu kierowców często bagatelizuje kwestie związane z prawidłowym funkcjonowaniem klimatyzacji. Jednak należy mieć świadomość tego, że naprawa i recykling tego układu w aucie to nie tylko kaprys. Dbałość o prawidłowe działanie systemu pozwala zagwarantować komfort jazdy – nie tylko w ciepłe letnie dni, kiedy zbyt wysoka temperatura może utrudniać prowadzenie, ale też mroźniejszą porą. Ponadto pozwala zadbać o zdrowie – układ, który jest zagrzybiony, może wprowadzać do powietrza w całej kabinie szkodliwe cząstki i mikroorganizmy. To z kolei przyczynia się do rozwoju alergii lub pogorszenia samopoczucia.

Jeśli więc chcemy, aby wewnątrz samochodu panowały odpowiednie warunki, a powietrze, którym oddychamy, było nie tylko przyjemne chłodne, ale także zdrowe, to warto oddać klimatyzację do serwisu i należycie zadbać o sprawne działanie całego układu. Nasi mechanicy posiadają wiedzę niezbędną do tego, aby dokonać naprawy oraz recyklingu całego urządzenia.

MIREX - SZANDECKI I MARCZUK SPÓŁKA JAWNA
Brzeska 111
21 - 500 Biała Podlaska
NIP: 537-19-18-189
REGON: 03020890600000
KRS: 0000085087


 

lawp_logo