.

Wyszukiwanie

 uwaga  

Uprzejmie informujemy o nowych godzinach otwarcia serwisu i myjni przy ulicy Brzeskiej 111

 

Pon-Pt 8:00 -17:00

Sobota 8:00 -16:00

 

Sklep motoryzacyjny oraz stacja kontroli pojazdów

przy ulicy Brzeskiej 111 otwarta jest bez zmian

 

 

Pon-Pt 7:00 -21:00
Sobota 7:00 -16:00

Przeprowadzenie serwisu układu klimatyzacji jest bardzo ważne dla zachowania komfortu jazdy oraz zdrowia. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, że klimatyzacja pracuje prawidłowo, a wydobywające się z niej powietrze nie tylko zapewnia komfort termiczny wewnątrz auta, ale pozbawione jest wszelkiego typu zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się w niewielkich zakamarkach układu. Z tego względu taki przegląd należy przeprowadzać okresowo.

Nasz warsztat samochodowy w Białej Podlaskiej prowadzi profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, zapewniając dokładne oględziny poszczególnych elementów wchodzących w skład układu klimatyzacji. Dokonujemy nie tylko naprawy, ale także wymiany wadliwych części. Skupiamy się na tym, aby w ramach serwisu przyjrzeć się każdemu, najmniejszemu elementowi, który może mieć wpływ na wadliwe funkcjonowanie układu. Sprawdzamy również elektronikę pokładową, aby przekonać się, czy działa prawidłowo i gdzie tkwi problem.

Podstawy na fachowy serwis klimatyzacji

Przegląd serwisowy obejmuje między innymi:

  • sprawdzenie elektroniki pokładowej,
  • wymianę czynnika roboczego,
  • sprawdzenie ciśnienia w układzie,
  • wymianę oleju do smarowania sprężarki,
  • odgrzybianie (czyszczenie wnętrza układu),
  • wymianę filtra kabinowego,
  • wymianę parownika, osuszacza i skraplacza.

Jeśli sam układ jest sprawny, ale nie wydobywa się z niego powietrze o odpowiedniej temperaturze czy jakości, wystarczy wymiana samego filtra lub dopełnienie odpowiedniego dla danego układu czynnika klimatyzacji R134A lub R1234YF. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczne może okazać się przeprowadzenie dodatkowych czynności, aby klimatyzacja samochodowa działała poprawnie. Dokonujemy wówczas usunięcia zabrudzeń z elementów systemu, a całą naprawę przeprowadzamy w sposób kompleksowy i dokładny.

Zachęcamy do dokonywania okresowych przeglądów w naszym warsztacie. Ze wsparcia fachowców mogą liczyć zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak aut dostawczych, ciężarówek czy autobusów.

Serwis klimatyzacji – czy to konieczne?

Wielu kierowców często bagatelizuje kwestie związane z prawidłowym funkcjonowaniem klimatyzacji. Jednak należy mieć świadomość tego, że naprawa i recykling tego układu w aucie to nie tylko kaprys. Dbałość o prawidłowe działanie systemu pozwala zagwarantować komfort jazdy – nie tylko w ciepłe letnie dni, kiedy zbyt wysoka temperatura może utrudniać prowadzenie, ale też mroźniejszą porą. Ponadto pozwala zadbać o zdrowie – układ, który jest zagrzybiony, może wprowadzać do powietrza w całej kabinie szkodliwe cząstki i mikroorganizmy. To z kolei przyczynia się do rozwoju alergii lub pogorszenia samopoczucia.

Jeśli więc chcemy, aby wewnątrz samochodu panowały odpowiednie warunki, a powietrze, którym oddychamy, było nie tylko przyjemne chłodne, ale także zdrowe, to warto oddać klimatyzację do serwisu i należycie zadbać o sprawne działanie całego układu. Nasi mechanicy posiadają wiedzę niezbędną do tego, aby dokonać naprawy oraz recyklingu całego urządzenia.

Prawidłowo funkcjonujący układ A/C w pojeździe determinuje nie tylko nasz codzienny komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo. Konstrukcja samochodu to przecież przede wszystkim metal, który w upalne dni ulega natychmiastowemu nagrzaniu. Zbyt wysoka temperatura wewnątrz auta bardzo negatywnie wpływa na koncentrację oraz czas reakcji kierowcy. Między innymi to właśnie z tego powodu regularny serwis klimatyzacji ma szczególne znaczenie.

Zaleca się, aby wszelkie naprawy oraz nabijanie czynnika wykonywać w profesjonalnych zakładach mechanicznych. Nasz serwis samochodowy z Białej Podlaskiej jest takim miejscem – dysponujemy specjalnymi maszynami, które obsługują każdy rodzaj klimatyzacji - zarówno w autach starszego typu, jak i tych najnowszych. Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe oraz doradzamy w wyborze odpowiedniego czynnika.

R1234yf czy R134a?

Najnowsze modele pojazdów mechanicznych wyposażone są w układy, które funkcjonują w oparciu o czynnik R1234yf. Jest on obligatoryjnie stosowany we wszystkich samochodach wyprodukowanych po roku 2017. Uważa się, że R1234yf ma również wpływ na ograniczenie efektu cieplarnianego generowanego przez pojazdy osobowe.

R134a dostępny jest na rynku od dziesiątek lat – jest on pierwszym gazem, który był stosowany do nabijania klimatyzacji w samochodach. Czynnik ten może być zastąpiony nowym R1234yf.

Dobór odpowiedniego wariantu gazu powinien odbywać się pod okiem doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi kompleksowe oględziny oraz doradzi, który z nich lepiej sprawdzi się po nabiciu i serwisie. Wybór dobrej jakości chłodziwa przekłada się na trwałość A/C, przez co możemy zaoszczędzić na nierzadko bardzo kosztownych naprawach.

Klimatyzacja działa - czy serwis jest konieczny?

Zaniedbany układ stanowi siedlisko szkodliwych drobnoustrojów, które wdychamy za każdym razem, kiedy go uruchamiamy. Może to być przyczyną reakcji alergicznych oraz powracających infekcji dróg oddechowych. Z tego powodu serwis klimatyzacji, wraz z wymianą czynnika oraz pracami mającymi na celu czyszczenie układu, powinien odbywać się mniej więcej co rok.

MIREX - SZANDECKI I MARCZUK SPÓŁKA JAWNA
Brzeska 111
21 - 500 Biała Podlaska
NIP: 537-19-18-189
REGON: 03020890600000
KRS: 0000085087


 

lawp_logo


 

Regionalny_Program_Operacyjny_logo